Nimi: Lervig - Magic Clouds
Päritolu: Norra (Stravanger)
Taara: Plekk 0,5L
Alkohol: 3,4%
Algvirde tihedus: Pole antud
Tüüp: Session Pale ALE
Hind: Sõber tõi sünnipäevaks. Aitäh, Eron!
Eelhäälestus: Ma Lervigu tooteid olen väga ammu joonud. Tõsi TCBW-l sai ka nende asju proovida, aga algusest lõpuni pole ammu joonud. Üks nende õlu meeldis mulle isegi 10 aastat tagasi. Seega oskan ehk nüüd neid rohkem hinnata. Ootan meeldivat kerget õllekest.
Värvus: Hele mahlakollane, nagu ananassi mahl.
EBC: ?
Vaht: Ilus kolmandik klaasi vahtu tekkis ja vajus päris rahulikult.
IBU: ?
Aroom: Aroom on meeldivalt humalane, see on isegi üllatav silmas pidades madalat alkoholi sisaldust. Olemuselt on aroom tsitruseline.
Maitse: Esimene mõte maitse puhul, et törts surub ikka vesisus läbi. Pealmine maitsekiht on humalane, aga lõpp vajub läbi põranda vette. Humalaprofiil on selline puuviljane ja veidi tsitrustesse kalduv. Ütleksin, et ka üks ideaalne suveõlu. Kerge värskendav ja alkoholi vähe, seega läheb ehk kiiresti kehast välja. Session Pale ALE kohta on ta ikkagi ka maitsekas, eriti paneb imestama maitsekus madala alkoholisisalduse juures.
Kokkuvõte: Minu jaoks stiili taba ilusti. Ütleksin et kerge, veidi vesine, ent siiski nauditav Session Pale ALE. Kui eesti kaubandus võrgust seda saaks, siis vist täitsa ostaks, kuigi arvestades päritolu võib ta päris kalliks osutuda. Meeldiv suvine kergats.
Hinne: 4+
Huvitav fakt: Kodulehe andmetel vegan, aga purgilt selle kohta märget ei leia.
Tootja infot: https://lervig.no/product-portfolio/hoppy/magic-clouds/?media_link=1
Monday, June 22, 2026
Thursday, June 18, 2026
Põhjala - GF
Nimi: Põhjala - GF
Päritolu: Eesti (Tallinn)
Taara: Plekk 0,44L
Alkohol: 3,5%
Algvirde tihedus: 9,6°
Tüüp: Grapefruit Pale ALE / Fruited Pale ALE
Hind: 2,59€ + pant
Eelhäälestus: Olen teda vist lonksukese proovinud. Oli nagu selline kerglane, nagu võiks ka alkoholi sisaldusest eeldada. Loodan siis kerget kuid maitsvat Pale ALE-i.
Värvus: Kergelt oranžile kalduv kuldne.
Vaht: Tekkis ligi kolmandik klaasi ja vajub veidi kiirustades.
IBU: 55
Aroom: Aroomis on selgelt greipi tunda. Ehk siis aroom on magus-mõrkjas ja mahlane.
Maitse: Maitseski on greip oma koha selgelt sisse võtnud. Olemuselt on ta küllaltki kiitsaka kehaga, aga lõpu mõrkjus on päris tummine. Meenutab veidi isegi sellist kerget alkoholivaba õlut, kuigi natukene ikkagi alkoholi sisaldab. Eeldatavalt selline hea suvine palava päeva janu kustutaja, mis ei löö kuplit sumisema. Minu jaoks on ehk tema õlle olemus veidi liiga kerglane. Kuigi maitset on tal omajagu, lihtsalt see maitse on selline kitsam. Kergelt joodav kerge õlu.
Kokkuvõte: Omad võlud ja omapära on tal kindlalt olemas. Lihtsalt greibiga annab teha ka palju vägevamat õlut, nagu näiteks Brewdogi - Elvis Juice, mis on väga mõnus mahlane ja humalane suutäis. Minu maitse jaoks jääb ta veidi liiga kergeks, ent midagi ebameeldivat ta küll oma maitses ei evi. Ning see lõpu mõrkjus on täitsa tore.
Hinne: 4
Huvitav fakt: Proovitud partii: N0948.
Antud õlu on gluteenivaba.
Tootja infot: https://www.pohjalabeer.com/et/beer/gf
Päritolu: Eesti (Tallinn)
Taara: Plekk 0,44L
Alkohol: 3,5%
Algvirde tihedus: 9,6°
Tüüp: Grapefruit Pale ALE / Fruited Pale ALE
Hind: 2,59€ + pant
Eelhäälestus: Olen teda vist lonksukese proovinud. Oli nagu selline kerglane, nagu võiks ka alkoholi sisaldusest eeldada. Loodan siis kerget kuid maitsvat Pale ALE-i.
Värvus: Kergelt oranžile kalduv kuldne.
Vaht: Tekkis ligi kolmandik klaasi ja vajub veidi kiirustades.
IBU: 55
Aroom: Aroomis on selgelt greipi tunda. Ehk siis aroom on magus-mõrkjas ja mahlane.
Maitse: Maitseski on greip oma koha selgelt sisse võtnud. Olemuselt on ta küllaltki kiitsaka kehaga, aga lõpu mõrkjus on päris tummine. Meenutab veidi isegi sellist kerget alkoholivaba õlut, kuigi natukene ikkagi alkoholi sisaldab. Eeldatavalt selline hea suvine palava päeva janu kustutaja, mis ei löö kuplit sumisema. Minu jaoks on ehk tema õlle olemus veidi liiga kerglane. Kuigi maitset on tal omajagu, lihtsalt see maitse on selline kitsam. Kergelt joodav kerge õlu.
Kokkuvõte: Omad võlud ja omapära on tal kindlalt olemas. Lihtsalt greibiga annab teha ka palju vägevamat õlut, nagu näiteks Brewdogi - Elvis Juice, mis on väga mõnus mahlane ja humalane suutäis. Minu maitse jaoks jääb ta veidi liiga kergeks, ent midagi ebameeldivat ta küll oma maitses ei evi. Ning see lõpu mõrkjus on täitsa tore.
Hinne: 4
Huvitav fakt: Proovitud partii: N0948.
Antud õlu on gluteenivaba.
Tootja infot: https://www.pohjalabeer.com/et/beer/gf
Saturday, June 13, 2026
A.Le Coq - Le coq Extra Ananass
Nimi: A.Le Coq - Le coq Extra Ananass
Hinne: 1
Huvitav fakt: Selles õlles pole midagi peale magusa keemia tunda.
Huvitav kas see kujunduse värvi valik ja suurelt kirjutatud Extra, on pandud pudelile eesmärgi, et mõni väga tahmas tüüp ajab Coronaga sassi? Ei sisalda maisi.
Tootja infot: Tundub, et tootmisest maas.
Päritolu: Eesti (Tartu)
Taara: Klaas 0,33L (Läbipaistev klaas)
Alkohol: 4,0%
Algvirde tihedus: Pole antud
Tüüp: Lager / UT: Fruited Beer
Hind: 0,99€ + pant
Eelhäälestus: Üldiselt ma neid läbipaistvas klaasis vedelikke üritan vältida, aga üks hetk mingis meeltesegaduses ta soetasin ja nüüd on alles julgust, et ta ära proovida. Loodan, et pole väga hirmus.
Värvus: Kuldne
EBC: ?
Vaht: tekkis väike vahumüts, aga vajus üpris kiirelt kirmeks.
IBU: 14
Aroom: Kohe peale avamist hakkas ninna turritama jõulist keemilist magushaput puuvilja lehka. Üle klaasi serva on see ikka väga jõuline, ent hea kujutlusvõime juures võib sealt ananassi välja mõelda. Huvitav, kas seda tuleb nina kinni hoides lonksata?
Maitse: Esimene sõõm... oleks nagu keemiatehase reovee torust joonud. Jube intensiivse ananassimaitselise karamellkommi maitsega magus pläust. Püha issand, kellele nad seda turundavad, lastele või? Liiga magus limonaad. Raskesti mõistetav õllega segatud keemiarelv.
Kokkuvõte: Ma arvan, et teoorias on võimalik sellega isegi tapeeti panna. Juhul kui ta tapeeti ära ei söövita. Päris nõutuks tegev vedelik, see on isegi läbipaistvas klaasis pudelite hulgas uus tase. Õllele on lisatud mingi ports ülevõlli magusat keemilist toodet. Limonaadiks on see liiga magus. Äkki see on hoopis siirup ja tuleb lahustada veega vahekorras 1:4. Ma arvan, et see on nn. "gateway drug" et pärast selle joomist tahaks kohe keemilisi narkootikume tarbida. Tundub, et õnneks enam seda ei toodeta.
Taara: Klaas 0,33L (Läbipaistev klaas)
Alkohol: 4,0%
Algvirde tihedus: Pole antud
Tüüp: Lager / UT: Fruited Beer
Hind: 0,99€ + pant
Eelhäälestus: Üldiselt ma neid läbipaistvas klaasis vedelikke üritan vältida, aga üks hetk mingis meeltesegaduses ta soetasin ja nüüd on alles julgust, et ta ära proovida. Loodan, et pole väga hirmus.
Värvus: Kuldne
EBC: ?
Vaht: tekkis väike vahumüts, aga vajus üpris kiirelt kirmeks.
IBU: 14
Aroom: Kohe peale avamist hakkas ninna turritama jõulist keemilist magushaput puuvilja lehka. Üle klaasi serva on see ikka väga jõuline, ent hea kujutlusvõime juures võib sealt ananassi välja mõelda. Huvitav, kas seda tuleb nina kinni hoides lonksata?
Maitse: Esimene sõõm... oleks nagu keemiatehase reovee torust joonud. Jube intensiivse ananassimaitselise karamellkommi maitsega magus pläust. Püha issand, kellele nad seda turundavad, lastele või? Liiga magus limonaad. Raskesti mõistetav õllega segatud keemiarelv.
Kokkuvõte: Ma arvan, et teoorias on võimalik sellega isegi tapeeti panna. Juhul kui ta tapeeti ära ei söövita. Päris nõutuks tegev vedelik, see on isegi läbipaistvas klaasis pudelite hulgas uus tase. Õllele on lisatud mingi ports ülevõlli magusat keemilist toodet. Limonaadiks on see liiga magus. Äkki see on hoopis siirup ja tuleb lahustada veega vahekorras 1:4. Ma arvan, et see on nn. "gateway drug" et pärast selle joomist tahaks kohe keemilisi narkootikume tarbida. Tundub, et õnneks enam seda ei toodeta.
Hinne: 1
Huvitav fakt: Selles õlles pole midagi peale magusa keemia tunda.
Huvitav kas see kujunduse värvi valik ja suurelt kirjutatud Extra, on pandud pudelile eesmärgi, et mõni väga tahmas tüüp ajab Coronaga sassi? Ei sisalda maisi.
Tootja infot: Tundub, et tootmisest maas.
Friday, June 12, 2026
Põhjala - Tiramisu Bänger
Nimi: Põhjala - Tiramisu Bänger
Päritolu: Eesti (Tallinn)
Taara: Klaas 0,33L
Alkohol: 12,5%
Algvirde tihedus: 30.3°
Tüüp: Imperial Stout
Hind: 2,99€ + pant
Eelhäälestus: Põhjala bängerid on alati head ja Cocobänger suisa üks mu lemmikuid. Nimi juba lubab magustoitu. Mis siis muud kui see magustoit vastu võtta.
Värvus: Must
EBC: ?
Vaht: Ilusat pruuni vahtu tekkis ligi pool klaasi ja vajub see üllatavalt rahulikult.
IBU: 40
Aroom: Ohohoo, see aroom on mõnus. Magus, šokolaadine ja veidi mõrkjas. Käivitab süljenäärmed.
Maitse: Esimene sõõm ja... Jah, see on magustoit. Algab maitse magusmõrkjalt ja vaniljeselt, siis vajub kohviseks, ent sellesse kohvi on keegi sortsu kanget rummi valanud, see rumm ei anna endast märku küll maitsega, aga sooja alkoholi palanguga. Õlu, mida on võimatu lonksata lahtiste silmadega. Võtad sõõmukese naudid maitsete karuselli neelatad ja siis lihtsalt istud ja naudid, nagu mingi laksu all tüüp. Selline on üks õige Imperial Stout, suur, magus, raske ja mahedalt alkoholine. Täiuslik magustoit.
Kokkuvõte: Mis ma siin ikka oskan kosta, lihtsalt vägev! Õlu mida tuleb nautida vaikuses ja rahus, sest sa lihtsalt tahad põgeneda kogu ümbritseva eest nii, et jäävad eksisteerima vaid sina ja see õlu. Kõik muu tundub sellel hetkel ebaoluline. See on taas üks Imperial Stout, mis on minu kaardil ideaalile väga lähedal. Ma vist kunagi olen teda proovinud ka vanemas variandis, aga siis ta oli mõned nurgad kaotanud, ent vähem kui aasta vanusena on ta oivaline. Võta endale see hetk, võta endale see õlu ja lihtsalt naudi. Selle õlle ainus viga on see, et järgmiseks õlleks ei oska midagi (muud) tahta.
Hinne: 5++
Huvitav fakt: Minu poolt proovitud õlledest, millel on bänger nimes oli see viies kui ma ei arvesta Cocobängeri BA versiooni.
Proovitud partii: 857. BB on antud 28. aastani, aga soovitan tarbida võimalikult värskelt.
PS! Ma vist pole vahepeal kiitnud Põhjala värskendatud veebilehte. See on väga informatiivne ja hea!
Tootja infot: https://www.pohjalabeer.com/et/beer/tiramisu-b%C3%A4nger
Päritolu: Eesti (Tallinn)
Taara: Klaas 0,33L
Alkohol: 12,5%
Algvirde tihedus: 30.3°
Tüüp: Imperial Stout
Hind: 2,99€ + pant
Eelhäälestus: Põhjala bängerid on alati head ja Cocobänger suisa üks mu lemmikuid. Nimi juba lubab magustoitu. Mis siis muud kui see magustoit vastu võtta.
Värvus: Must
EBC: ?
Vaht: Ilusat pruuni vahtu tekkis ligi pool klaasi ja vajub see üllatavalt rahulikult.
IBU: 40
Aroom: Ohohoo, see aroom on mõnus. Magus, šokolaadine ja veidi mõrkjas. Käivitab süljenäärmed.
Maitse: Esimene sõõm ja... Jah, see on magustoit. Algab maitse magusmõrkjalt ja vaniljeselt, siis vajub kohviseks, ent sellesse kohvi on keegi sortsu kanget rummi valanud, see rumm ei anna endast märku küll maitsega, aga sooja alkoholi palanguga. Õlu, mida on võimatu lonksata lahtiste silmadega. Võtad sõõmukese naudid maitsete karuselli neelatad ja siis lihtsalt istud ja naudid, nagu mingi laksu all tüüp. Selline on üks õige Imperial Stout, suur, magus, raske ja mahedalt alkoholine. Täiuslik magustoit.
Kokkuvõte: Mis ma siin ikka oskan kosta, lihtsalt vägev! Õlu mida tuleb nautida vaikuses ja rahus, sest sa lihtsalt tahad põgeneda kogu ümbritseva eest nii, et jäävad eksisteerima vaid sina ja see õlu. Kõik muu tundub sellel hetkel ebaoluline. See on taas üks Imperial Stout, mis on minu kaardil ideaalile väga lähedal. Ma vist kunagi olen teda proovinud ka vanemas variandis, aga siis ta oli mõned nurgad kaotanud, ent vähem kui aasta vanusena on ta oivaline. Võta endale see hetk, võta endale see õlu ja lihtsalt naudi. Selle õlle ainus viga on see, et järgmiseks õlleks ei oska midagi (muud) tahta.
Hinne: 5++
Huvitav fakt: Minu poolt proovitud õlledest, millel on bänger nimes oli see viies kui ma ei arvesta Cocobängeri BA versiooni.
Proovitud partii: 857. BB on antud 28. aastani, aga soovitan tarbida võimalikult värskelt.
PS! Ma vist pole vahepeal kiitnud Põhjala värskendatud veebilehte. See on väga informatiivne ja hea!
Tootja infot: https://www.pohjalabeer.com/et/beer/tiramisu-b%C3%A4nger
Thursday, June 11, 2026
Sofia Electric Brewing / Pühaste - Suur Munamägi
Nimi: Sofia Electric Brewing / Pühaste - Suur Munamägi
Päritolu: Bulgaria (Sofia)
Taara: Plekk 0,33L
Alkohol: 10,0%
Algvirde tihedus: Pole antud
Tüüp: Hazy TIPA / Triple IPA
Hind: 7.40€
Eelhäälestus: See on siin blogis vist esmakordne juhtum, et on collabrew õlu ja Pühaste on see külalispartner. Samas pahatihti seda laadi õlled Eestisse ei sattugi. Aga noh, kolmik IPA võiks olla ju midagi väga maitsvat. Seega ootan mõnusat lõuatäit humalaid.
Värvus: Apelsinimahla kollane.
EBC: ?
Vaht: Tekkis kerge mütsike, aga kadus kiirelt.
IBU: ?
Aroom: Aroom on mõnusalt särtsakalt tsitruse näoga humalane. Selline magushapukas punase greibi tunnetus.
Maitse: No mis me räägime see on ju mahl, ei vabandust jumalik nektar. Nagu ta limaskestadele jõuab hakkab peale massiivne humalasadu. See on mõrkjas-hapukas-magus ja jõuliselt mahlane. Taaskord selline õlu, mida lonksad väikeste sõõmudena ja iga kord sulged silmad. Nagu oleks tegu mingi rammusa tumedaga. Lihtsalt kuidas kõigepealt tunned mõrkjust, siis hakkab see omandama hapukaid noote, seejärel vajub magusaks ja kõige lõpus viskab uuesti mõrkjuse pilve üles ja see jääb pikalt suhu kestma. Oivaline kolmikhüppaja. Maitseküllane Triple IPA.
Kokkuvõte: Minu silmis tabab stiili lõdvalt ja jookseb ennast kõigiaegade paremikku. Nii kuradi kahju, et need maitseküllased IPA-d on reeglina nii kanged, samas head asja ei pidavatki palju korraga saama. See erinevate maitse omaduste suurepärane tasakaal on lihtsalt imaleine. Kui ma tahan tugeva maitsega IPA-t siis just misagi sellist.
Hinne: 5++
Huvitav fakt: Üllatuslikult on see minu blogis esimene Sofia Electric Brewingu õlu, ta on siin esinenud küll koostöö õllede välispartnerina ja kohaliku mustlaspruulikoja tootjana ja noh seegikord on ta collabrew võõrustaja. Tõesti absoluutselt oivaline Hazy TIPA. Minu ajaloo teine 5++.
Tootja infot: Neil on õlled näha ainult e-poes ja see ilmselt varsti sealt lõppeb.
Taara: Plekk 0,33L
Alkohol: 10,0%
Algvirde tihedus: Pole antud
Tüüp: Hazy TIPA / Triple IPA
Hind: 7.40€
Eelhäälestus: See on siin blogis vist esmakordne juhtum, et on collabrew õlu ja Pühaste on see külalispartner. Samas pahatihti seda laadi õlled Eestisse ei sattugi. Aga noh, kolmik IPA võiks olla ju midagi väga maitsvat. Seega ootan mõnusat lõuatäit humalaid.
Värvus: Apelsinimahla kollane.
EBC: ?
Vaht: Tekkis kerge mütsike, aga kadus kiirelt.
IBU: ?
Aroom: Aroom on mõnusalt särtsakalt tsitruse näoga humalane. Selline magushapukas punase greibi tunnetus.
Maitse: No mis me räägime see on ju mahl, ei vabandust jumalik nektar. Nagu ta limaskestadele jõuab hakkab peale massiivne humalasadu. See on mõrkjas-hapukas-magus ja jõuliselt mahlane. Taaskord selline õlu, mida lonksad väikeste sõõmudena ja iga kord sulged silmad. Nagu oleks tegu mingi rammusa tumedaga. Lihtsalt kuidas kõigepealt tunned mõrkjust, siis hakkab see omandama hapukaid noote, seejärel vajub magusaks ja kõige lõpus viskab uuesti mõrkjuse pilve üles ja see jääb pikalt suhu kestma. Oivaline kolmikhüppaja. Maitseküllane Triple IPA.
Kokkuvõte: Minu silmis tabab stiili lõdvalt ja jookseb ennast kõigiaegade paremikku. Nii kuradi kahju, et need maitseküllased IPA-d on reeglina nii kanged, samas head asja ei pidavatki palju korraga saama. See erinevate maitse omaduste suurepärane tasakaal on lihtsalt imaleine. Kui ma tahan tugeva maitsega IPA-t siis just misagi sellist.
Hinne: 5++
Huvitav fakt: Üllatuslikult on see minu blogis esimene Sofia Electric Brewingu õlu, ta on siin esinenud küll koostöö õllede välispartnerina ja kohaliku mustlaspruulikoja tootjana ja noh seegikord on ta collabrew võõrustaja. Tõesti absoluutselt oivaline Hazy TIPA. Minu ajaloo teine 5++.
Tootja infot: Neil on õlled näha ainult e-poes ja see ilmselt varsti sealt lõppeb.
Tuesday, June 9, 2026
Kapuziner - Hefe Dunkel Naturtrüb
Nimi: Kapuziner - Hefe Dunkel Naturtrüb
Päritolu: Saksamaa (Kulmbach)
Taara: Klaas 0,5L (Patentkork)
Alkohol: 5,1%
Algvirde tihedus: 11,8%
Tüüp: Dunkelweizen / Tume Nisuõlu
Hind: 3,59€ + pant
Eelhäälestus: Eelmine selle pruulikoja õlu mida proovisin oli nisuka kohta üpris tubli. Mina pole küll suurem asi nisuõlle austaja. Ent loodan, et ka see on joodav.
Värvus: Tumepruun
EBC: 55
Vaht: Tekkis mingi 2 viiendikku klaasi ja vajub üpris rahulikult.
IBU: ?
Aroom: Aroomis laiutavad röstitud linnased ja pärm on üllatavalt märkamatu. Ei oskakski teda nisukana kahtlustada.
Maitse: Maitsegi on röstlinnaste meelevallas ja ka siin pole mingit pärmi võimu tunda. Olemuselt on ta kergelt hapukas, ent samas meeldivalt sametine. Igati viisakas ja mahe tume õlu. Ma olen päriselt meeldivalt üllatunud, seda õlut on täitsa mõnus juua. Meeldivalt libisev tume nisuõlu.
Kokkuvõte: Sel korral olen ma küll meeldivalt üllatunud ja pean tõdema, et sellisel kujul võin ma isegi nisuõlut nina kirtsutamata juua. Mõnus ja mahe tume õlu. Nii mõnus, et mängin mõttega, talle viis panna, ent ma pean arvestama, et veidi ta lihtsalt üllatas mind enda päritolu tõttu. Igatahes väga meeldiv tume nisuõlu.
Hinne: 4+
Huvitav fakt: Kapuziner sarja puhul on tegemist siis Kulmbacher Brauerai ühe omaette tootegrupiga.
Ning loomulikult on ta pruulitud Reinheitsgeboti silmas pidades.
Tootja infot: https://www.kapuziner-weissbier.de/#c33
Taara: Klaas 0,5L (Patentkork)
Alkohol: 5,1%
Algvirde tihedus: 11,8%
Tüüp: Dunkelweizen / Tume Nisuõlu
Hind: 3,59€ + pant
Eelhäälestus: Eelmine selle pruulikoja õlu mida proovisin oli nisuka kohta üpris tubli. Mina pole küll suurem asi nisuõlle austaja. Ent loodan, et ka see on joodav.
Värvus: Tumepruun
EBC: 55
Vaht: Tekkis mingi 2 viiendikku klaasi ja vajub üpris rahulikult.
IBU: ?
Aroom: Aroomis laiutavad röstitud linnased ja pärm on üllatavalt märkamatu. Ei oskakski teda nisukana kahtlustada.
Maitse: Maitsegi on röstlinnaste meelevallas ja ka siin pole mingit pärmi võimu tunda. Olemuselt on ta kergelt hapukas, ent samas meeldivalt sametine. Igati viisakas ja mahe tume õlu. Ma olen päriselt meeldivalt üllatunud, seda õlut on täitsa mõnus juua. Meeldivalt libisev tume nisuõlu.
Kokkuvõte: Sel korral olen ma küll meeldivalt üllatunud ja pean tõdema, et sellisel kujul võin ma isegi nisuõlut nina kirtsutamata juua. Mõnus ja mahe tume õlu. Nii mõnus, et mängin mõttega, talle viis panna, ent ma pean arvestama, et veidi ta lihtsalt üllatas mind enda päritolu tõttu. Igatahes väga meeldiv tume nisuõlu.
Hinne: 4+
Huvitav fakt: Kapuziner sarja puhul on tegemist siis Kulmbacher Brauerai ühe omaette tootegrupiga.
Ning loomulikult on ta pruulitud Reinheitsgeboti silmas pidades.
Tootja infot: https://www.kapuziner-weissbier.de/#c33
Thursday, June 4, 2026
Rügener Insel-Brauerai - Baltic Tripel
Nimi: Rügener Insel-Brauerai - Baltic Tripel
Päritolu: Saksamaa (Rambin Rügenil)
Taara: Klaas 0,33L
Alkohol: 9,5%
Algvirde tihedus: Pole antud.
Tüüp: Belgian Tripel
Hind: 4,65€
Eelhäälestus: Seni on nende õlled täitsa meeldivad kogemused olnud. Nüüd aga tehakse hüpe Belgia stiilide juurde. Olen meeldivas ootusärevuses. Loodan belglast meenutavat õlut.
Värvus: Kergelt pruunikale kalduv kuldne.
EBC: 9
Vaht: Tuli umbes viiendik klaasi vahtu ja vajub rahulikult.
IBU: 25
Aroom: Aroom on küllaltki pärmine, ent mitte väga puuviljane. Ent üldiselt meenutab belglast küll.
Maitse: Maitseski on belglast võimalik ära tunda. Maitses on ka puuviljasus olemas, ütleksin esimese hooga, et õunad. Olemuselt väga mõnus õlleke. Mõõdukalt magus ja puuviljane. Vabalt võib võistelda ehtsate belglastega. Kangust ta maitses ka ei reeda. Salakavalalt mõnusalt joodav. Pärm on maitses küll olemas, aga ta ei kipu soleerima, vaid laulab rahulikult tausta. Igati viisakas Belgia stiilis tripel.
Kokkuvõte: Võib tõdeda, et nad üllatasid mind meeldivalt. Mingil hetkel hakkasid mulle belglased meeldima ja see liigitub rahulikult paremiku sekka. Mõnusalt kerge, ent samas piisavalt maitsekas, võib isegi tõdeda, et seni selle pruulikoja toodangust parim, mida olen proovinud. Ainus üllatav nähtus on õlle heledus, belgian tripelid kiuvad pigem tumedad olema. Kuid tegu on mõnusa õllega. Millele tahaks järgi juua veel ühte belglast.
Hinne: 5
Huvitav fakt: Pruulikoja veebipoes maksab ta 2,99€, mis on juba tunduvalt mõistlikum hind.
Pruulikoda asub siis Saksamaal saarel nimega Rügen. Nende õlled valmivad lõplikult pudelis, ehk siis pudelis toimub 10 päeva lõppkääritus. Pudel on pakitud paberisse ja kogu pakend on 100% taaskasutatav. Pudelil on ka värgitud "foodpairing", ehk kõrvale söödava toidu soovitused tingmärkidena.
Õlu on võitnud ka Saksamaa õlle auhindadel kulla, aastat pole antud.
Tootja infot: https://insel-brauerei.de/detail/add5c7b73d894c729ac0cccaa4940fb7
Päritolu: Saksamaa (Rambin Rügenil)
Taara: Klaas 0,33L
Alkohol: 9,5%
Algvirde tihedus: Pole antud.
Tüüp: Belgian Tripel
Hind: 4,65€
Eelhäälestus: Seni on nende õlled täitsa meeldivad kogemused olnud. Nüüd aga tehakse hüpe Belgia stiilide juurde. Olen meeldivas ootusärevuses. Loodan belglast meenutavat õlut.
Värvus: Kergelt pruunikale kalduv kuldne.
EBC: 9
Vaht: Tuli umbes viiendik klaasi vahtu ja vajub rahulikult.
IBU: 25
Aroom: Aroom on küllaltki pärmine, ent mitte väga puuviljane. Ent üldiselt meenutab belglast küll.
Maitse: Maitseski on belglast võimalik ära tunda. Maitses on ka puuviljasus olemas, ütleksin esimese hooga, et õunad. Olemuselt väga mõnus õlleke. Mõõdukalt magus ja puuviljane. Vabalt võib võistelda ehtsate belglastega. Kangust ta maitses ka ei reeda. Salakavalalt mõnusalt joodav. Pärm on maitses küll olemas, aga ta ei kipu soleerima, vaid laulab rahulikult tausta. Igati viisakas Belgia stiilis tripel.
Kokkuvõte: Võib tõdeda, et nad üllatasid mind meeldivalt. Mingil hetkel hakkasid mulle belglased meeldima ja see liigitub rahulikult paremiku sekka. Mõnusalt kerge, ent samas piisavalt maitsekas, võib isegi tõdeda, et seni selle pruulikoja toodangust parim, mida olen proovinud. Ainus üllatav nähtus on õlle heledus, belgian tripelid kiuvad pigem tumedad olema. Kuid tegu on mõnusa õllega. Millele tahaks järgi juua veel ühte belglast.
Hinne: 5
Huvitav fakt: Pruulikoja veebipoes maksab ta 2,99€, mis on juba tunduvalt mõistlikum hind.
Pruulikoda asub siis Saksamaal saarel nimega Rügen. Nende õlled valmivad lõplikult pudelis, ehk siis pudelis toimub 10 päeva lõppkääritus. Pudel on pakitud paberisse ja kogu pakend on 100% taaskasutatav. Pudelil on ka värgitud "foodpairing", ehk kõrvale söödava toidu soovitused tingmärkidena.
Õlu on võitnud ka Saksamaa õlle auhindadel kulla, aastat pole antud.
Tootja infot: https://insel-brauerei.de/detail/add5c7b73d894c729ac0cccaa4940fb7
Monday, June 1, 2026
Tuborg - Påskebryg
Nimi: Tuborg - Påskebryg
Päritolu: Taani (Kopenhaagen)
Tootja infot: https://www.tuborg.dk/tuborg-paskebryg/
Taara: Plekk 0,33L
Alkohol: 5,4%
Algvirde tihedus: pole antud.
Tüüp: Strong Pilsner / Pilsner
Hind: 1,95€
Eelhäälestus: Mingi huvitav Tuborgi lihavõtte õlu. Eestis seda ei müüda ostsin laevalt. Loodan joodavat ja maitsekat pilkut.
Värvus: Merevaik.
EBC: ?
Vaht: Tekkis sõrme jagu vahtu, aga vajus kiirelt.
IBU: ?
Alkohol: 5,4%
Algvirde tihedus: pole antud.
Tüüp: Strong Pilsner / Pilsner
Hind: 1,95€
Eelhäälestus: Mingi huvitav Tuborgi lihavõtte õlu. Eestis seda ei müüda ostsin laevalt. Loodan joodavat ja maitsekat pilkut.
Värvus: Merevaik.
EBC: ?
Vaht: Tekkis sõrme jagu vahtu, aga vajus kiirelt.
IBU: ?
Aroom: aroom on tagasihoidlik, ent evib endas teataval määral karamell linaseid.
Maitse: Maitse puhul on esimene mõte, et kitsas. Oleksin eeldanud rohkem mingit karamellist magusust. Kerget karamelli see maitse evib, ent küllaltki vähe, lõpus on ka mingil määral mõrkjust, aga keskmaitse on küllaltki lage. Küllaltki tüssukas, õlle keskmaitse on suisa vesise olemisega. Keskmiste taanlaste keskmine "kange" pühadeõlu. Tagasihoidliku maitsega veidi karamelline pilsner.
Kokkuvõte: Kahjuks tuli negatiivselt üllatuda, aroom ja värv tekitasid veidi suuremaid lootuseid, ant kokkuvõtteks on tegu küllaltki vesise õllega. Veidi mingit karamelli selles maitses on, ent seda on vähe. Juua võib, aga erilist emotsiooni ei paku.
Kokkuvõte: Kahjuks tuli negatiivselt üllatuda, aroom ja värv tekitasid veidi suuremaid lootuseid, ant kokkuvõtteks on tegu küllaltki vesise õllega. Veidi mingit karamelli selles maitses on, ent seda on vähe. Juua võib, aga erilist emotsiooni ei paku.
Hinne: 3
Huvitav fakt: Påskebryg tähendabki lihavõtte jooki. Seda õlut on toodetud alates aastast 1906 ehk siis 120 aastat. Samas Carlsberg grupi leht väidab, et seda toodetakse alates aastast 1913 ja nemad väidavad ta kanguseks hoopis 5,7%. Skandinaavia riikides on õlu mille kangus on 5,4% juba stiilimääratlusega kange.
Huvitav fakt: Påskebryg tähendabki lihavõtte jooki. Seda õlut on toodetud alates aastast 1906 ehk siis 120 aastat. Samas Carlsberg grupi leht väidab, et seda toodetakse alates aastast 1913 ja nemad väidavad ta kanguseks hoopis 5,7%. Skandinaavia riikides on õlu mille kangus on 5,4% juba stiilimääratlusega kange.
Tootja infot: https://www.tuborg.dk/tuborg-paskebryg/
Subscribe to:
Posts (Atom)







